Sférické kino v MŠ

V pondělí 18. 2. 2019 se k budově školky zúčastnilo 109 dětí představení ve sférickém kině, které k nám přijelo k našemu překvapení k podobě jedné paní a 10 tašek z Plzně. Ta samá osoba postavila k jedné třídě obrovský ,,stan,“ kde se ve třech skupinách vystřídaly všechny děti a zhlédly projekci Začarovaný korálový útes.

Už jednou jsme ve školce měli mobilní planetárium, kde se děti vydaly na cestu do vesmíru, tentokrát se ocitly k oceánu a vydaly se s rybičkami na cestu za moudrou želvou, která jim poradila, jak rozpohybovat měsíc, který může za „dýchání oceánu“ (příliv a odliv).

Samotné sférické kino je (jak popisuje firma) zábavně – vzdělávací instrument neboli sférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole, který skýtá neuvěřitelný pohled. Sférické kino povzbuzuje dítě k absorbování co nejvíce informací, které jsou předkládány formou působivých záběrů, zvukových efektů k zajímavém 360° formátu.

Pro nejmenší děti je samotný vstup do „stanu,“ kde je minimum světla, tak trochu překonáním sebe sama, ale všechny děti strach a obavy překonaly a po uklidnění si začaly projekci užívat. Jen ten popcorn nám chyběl!

Autor: Bc. Lucie Miškovičová