Exkurze u hasičů

Během jarních měsíců většina mateřských škol vyjíždí na výlety, pobyty v přírodě. Naše třída „Štěňátek“ si užila výlet na Ekofarmě pod Radyní. Jak je známo, děti jsou zvídavé, rády získávají nové informace, proto jsme ještě společně vyrazili na návštěvu do místní hasičské zbrojnice.

Hasiči se na nás dobře připravili. Na ploše před zbrojnicí na děti čekalo větší hasičské auto značky TATRA a menší značky MERCEDES. Každý měl možnost vidět garáže, šatny hasičů, vybavení hasičských vozů, děti si mohly vyzkoušet, jak je těžká helma či kyslíková bomba. Asi všem dětem se radostí rozsvítily oči, když si mohly do hasičského auta sednout, otočit volantem a slyšet požární signalizaci. Zajímavé a poučné dopoledne skončilo, děti se vrátily do školky, obohaceny o nové zážitky.

Touto cestou chceme poděkovat panu P. Bednářovi a panu M. Ulčovi, že si na nás udělali čas, trpělivě odpovídali na dotazy, vše vysvětlovali a dokonce nám předvedli praktickou ukázku – rychlost při oblékání do hasičského oděvu a improvizované telefonické oznámení události. Děkujeme 🙂

Teď už si všichni přejeme hezké léto, klidné prázdniny a hasičům co nejméně výjezdů.

Autor: Václava Volfová, Štěpánka Peklová