Začátek školního roku v MŠ Štěnovice

Prvního září jsme se ve školce sešli, ale nutno říci, že dlouho jsme společně nevydrželi.

Nějak nám zlenivěla imunita a většina z nás vydržela dva až tři dny v kolektivu, a pak dorazila rýma, pálení v krku, teplota, kašel a u některých i střevních obtíže. Ti, co vydrželi i týden, se ve většině případů „dárečku“ dočkali se zpožděním.

Děti, které už školku navštěvovaly se s návraty a příchody do MŠ vyrovnávaly o něco snadněji (byla to více komplikace pro rodiče), ale děti, které k nám přišly poprvé (téměř 50 dětí) se musely vypořádat s opakovanou adaptací, což není nic snadného. V podstatě odloučení od rodiny prožívaly znovu a znovu. Snažili jsme se pomoci, jak to jen šlo – otevřená třída pro rodiče, plyšový mazlíček z domova, vlídné prostředí a klima. Když už nastalo přijmutí školky ze strany nového žáčka – BUM a znovu nám dítě onemocnělo.

Na konci září byla situace bohužel stejná. Běžně se s typy těchto onemocnění ve školce setkáváme, ale nikdy ne v takto hojném počtu a hned v prvním měsíci školního roku.

Takže si všichni přejeme odolnější imunitu, úspěšně znovu nastartovaný školní rok, výlety, návštěvy divadel a plno spokojených a veselých dětí.

Autor: Bc. Lucie Miškovičová