Ohlédnutí za podzimem v Mateřské škole

S příchodem podzimního, chladného a větrného počasí jsme se s dětmi dohodli, že si vyrobíme draka a zkusíme, zda bude létat. Děti tak dostaly možnost spolupodílet se na jeho přípravě. Každé dítě vyrobilo svého dráčka, přidělalo provázek a přivázalo mašličky. Každý dráček byl jiný a originální.

Každý den při pobytu venku pozorovaly děti změny v přírodě. Podzimní les a poznávání hub, obarvené listí do nádherných odstínů červené, hnědé, žluté a dalších barev, to vše se přeneslo z lesa do třídy, kde vznikla celá řada výtvarných prací.

Také jsme začali připravovat koncept besídky pro rodiče, kde se promítnou básničky a písničky, které děti již umí z podzimního období. Nechybí ani prosincové čertí reje, vánoční koledy a zimní písničky. Hry pro rodiče s dětmi, pečení perníčků, besídky – to je jen malý výčet akcí, které v MŠ pořádáme. S velkým očekáváním jsme též vyhlíželi první sněhové vločky, které nám zvěstují příchod Paní Zimy, a zdá se, že příroda nás již na začátku prosince vyslyšela. Moc se těšíme na zimní hry a řádění na sněhu na naší školkovské zahradě.

Autoři: Radka Kubalová, Dana Řeháková