Když se jaro přiblíží, včelky květy vyhlíží – beseda o včelách s Lucií Štěpánovskou.

A je tu zase jaro! Když po dlouhé zimě konečně přijde jaro, rozzáří se příroda těmi nejnádhernějšími barvami. Probouzí se k novému životu, rozkvétají květiny, na svět přicházejí první mláďata.

V naší školce ve třídě Liščata jsme jaro náležitě přivítali jarními básničkami a písničkami, oslavující toto krásné roční období. Děti už ví, kdy jaro začíná a které jsou jarní měsíce. Naučily se poznat a pojmenovat první jarní kytičky. Při výrobě různých výrobků, které k jaru neodmyslitelně patří (sluníčka, kvetoucí keře a květiny, hmyz, …) se zdokonalily v jemné motorice rukou. Na okně nám klíčilo jarní osení a semínka afrikánů, a děti tak měly jedinečnou příležitost dnem po dni pozorovat růst rostlinek.

O jarní zpestření se zasloužila žákyně osmé třídy Základní školy ve Štěnovicích Lucie Štěpánovská. Při besedě o včelách předala dětem velice zajímavé poznatky o životě včely a celého včelstva, o životě včel v úlu, o jejich úžasné organizaci práce. Děti se seznámily s prací včelaře i s některými jeho pomůckami. Měly možnost zhlédnout obrazovou prezentaci, přemýšlet a odpovídat na položené otázky, ale také ptát se, na to, co je zajímá. Završením byla ochutnávka včelího medu a vycházka ke včelím úlům.

Tímto bychom chtěly žákyni Lucii Štěpánovské velmi poděkovat za příjemné a přínosné dopoledne a spoustu nových poznatků, které děti získaly.

Autor: Lenka Brožíková, Ilona Krastová, učitelky MŠ – třída Liščata