Čertí strašení

Poslední den v týdnu čekalo děti ze štěnovické školičky Čertí strašení. Naše třída Klokánků se proměnila v peklo, děti v čertíky a čertice, na vše dohlížel velký čert Lucifer. Měl obrovské, mohutné rohy a Knihu hříchů. V knize bylo spousta prázdných stránek na zapisování hříchů.

Děti přišly ráno do školy již převlečené za čerty, čertice a andílky. Pekelníkům vévodila barva červená, černá, rohy a řetěz, andílci byli v bílém, se zlatou hvězdou na čele. Všem to moc slušelo. Museli projít čertím labyrintem, kde se plnily úkoly, zpívalo se i soutěžilo. I v ostatních třídách proběhlo toto čertí „strašení“, na návštěvu přišel Mikuláš, anděl i čertíci. Naše paní kuchařky připravily pěkné sladké překvapení a balíčky s ovocem.

Každá třída si připravila videonahrávky, krátké ukázky toho, co už děti umějí a znají. Obsahem bylo např. pásmo básniček na téma: podzim, čertí rej a příchod Vánoc. Tento nápad (vánoční „dárek“ pro rodiče) měl velkou odezvu u rodičů i dětí. Děti byly rády, že se mohou pochlubit, co všechno už zvládly. Tradiční besídky se totiž vzhledem k epidemiologické situaci bohužel uskutečnit nemohou.

Děti si poté zahrály několik slovních her, měly složit slova: čert, anděl, Mikuláš, vánoce, svíčka…z připravených písmen dle šablony. Dávaly pozor na přesné položení písmen (N, V, S, čárky, háčky).

Přejeme Vám všem, abyste Advent prožili pokojně a v radostném očekávání Vánoc, které nás vždycky dovedou k zamyšlení nad tím, co je v životě skutečně důležité.

PROSINEC
Prosinec – poslední měsíc v roce,
těšíme se na Vánoce,
na cukroví od maminky –
a pak zazní cinky, linky,
slyšíme hlas zvonečku,
pospícháme ke stromečku.

Autor: paní učitelka Dana Řeháková