Léto je tady a s ním i konec školního roku. A my všichni, děti i dospělí, už se moc těšíme na prázdniny, cestování, sluníčko, odpočinek … A jak jsme ve školce prožili ten poslední předprázdninový měsíc?

   První den měsíce června patří tradičně dětem a jejich svátku. Tentokrát nám počasí nepřálo, a tak jsme museli oslavu o pár dnů odložit, o to více jsme si to pak všichni užili! Na naší školní zahradě se sešla celá školka. To bylo dětí! Naše skvělé paní kuchařky se opět převlékly do veselých kostýmů, přichystaly pro děti balónky a báječnou zmrzlinu, nechyběla hudba, bublifuk i spousta soutěží, které pro děti připravily paní učitelky z jednotlivých tříd. Červen je také měsícem výletů, tentokrát jsme zavítali do ZOO Plzeň, která se nám stále mění před očima. Na děti tu čekalo spoustu zvířecích kamarádů, známých i neznámých. Děti se seznamovaly se způsobem života exotických zvířat, poznávaly, jak se o zvířátka starat i jak se ke zvířátkům a přírodě správně chovat.

   Měsíc červen je také posledním měsícem ve školce pro naše předškoláky. Děti se už nemohly dočkat, až za nimi do školky přijdou jejich nejbližší, neboť pro ně přichystaly překvapení – vystoupení plné tanečků a veselých písniček spojené s pasováním na školáky. „Loučení se školkou“ se opravdu vydařilo, maminky a babičky neskrývaly slzičky dojetí. Tento den bude jistě pro všechny milou vzpomínkou a hezkou tečkou za roky prožitými ve školce.

   Během prázdnin čeká naší školku dlouho plánovaná rekonstrukce ve 4 třídách. A my všichni už se moc těšíme nejen na nové umývárny a WC, které si „nový kabát“ už opravdu zaslouží.

   Přejeme všem krásné prázdniny plné sluníčka, pohody a nových zážitků …

Autor: Zdenka Kilbergerová